• Filtr stawowy Biocell 6000 Happet

Brak towaru
353.63
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu 24 h.
Cena przesyłki 15
FedEx 15
Dostępność Brak towaru
Waga 0.15 kg
Zostaw telefon

BIOcell 6000Filtr cechujący się bardzo wysoką wydajnością filtracyjną, zarówno mechaniczną jak i biologiczną. Obecność lampy UV pozwala pozbyć się z wody wszelkiego rodzaju drobnoustrojów oraz glonów.
Filtr posiada trzy komory filtracyjne wraz z wkładami filtracyjnymi z biobali co stwarza korzystne warunki do zasiedlenia dla bakterii nitryfikacyjnych.
Wbudowana lampa UV jest osprzętem który sterylizuje wodę w oczku wodnym, niszczy wszelkie drobnoustroje, pierwotniaki i bakterie chorobotwórcze. Pomaga utrzymać krystalicznie czystą wodę niszcząc glony szczególnie dokuczliwe przy zakwicie tzw. efektem zielonej wody
Filtry ciśnieniowe do pracy potrzebują dodatkowo pompy, ktora powinna być odpowiedniej mocy, aby przepływ wody był optymalny pod kątem 3 stopniowej filtracji. Filtry mogą być częściowo zakopane, dzięki czemu staną się niewidoczne. Kompletnie wyposażony we wkłady filtracyjne, których odpowiedni dobór i rozmieszczenie zapewnia prawidłową filtrację oczka wodnego.
Filtr i pompa powinny pracować 24h/dobę - już po krótkim użytkowaniu jakość wody ulega widocznej poprawie.


Zawiera kompletne wkłady, które filtrują wodę pod względem mechanicznym, chemicznym oraz biologicznym:

  • mechanicznie - zatrzymuje na gąbce jak również na substracie filtracyjnym wszelkie zanieczyszczenia i zawiesinę unoszącą się w wodzie 
  • biologicznie - utrzymuje równowagę biologiczną w stawie. Pożyteczne bakterie NITRYFIKACYJNE znajdują idealne siedlisko we wszystkich warstwach filtracyjnych filtra. Mają one szczególnie dużą powierzchnię czynną, a namnażające się bakterie rozkładają wszelkie szkodliwe substancje.
  • chemicznie - wychwytuje fosfor i związki azotowe szkodliwe dla ryb oraz powodujące zakwit wody
  • lampa UV o mocy 9W sterylizuje wodę

Media filtracyjne: 
 

  • włóknina filtracyjna - filtracja mechaniczna - umożliwia usuwanie nawet najdrobniejszych zanieczyszczeń
  • biogąbka - filtracja mechaniczna - umożliwia usuwanie grubszych zanieczyszczeń
  • mata japońska - filtracja mechaniczna oraz biologiczna - doskonały materiał do filtrowania mechanicznego jest również doskonałym podłożem dla kultur bakterii nitryfikacyjnych odpowiedzialnych za filtrację biologiczną
  • biobale - posiadają użebrowania oraz małe otwory na obu biegunach. Istotą działania jest zróżnicowanie warunków tlenowych dla procesów biologicznych. Na powierzchni zewnętrznej kul istnieją warunki tlenowe korzystne dla procesów utleniania związków organicznych. Powierzchnia wewnętrzna kuli działa jak mikroreaktor anoksyczny, gdzie zachodzą procesy redukcji związków organicznych, co z kolei pozwala na bardzo efektywne oczyszczanie wody, dzięki czemu woda w oczku ma odpowiednie parametry biologiczne i jest klarowna. 

Dane techniczne:

Pojemność filtra: 40L
Zalecana wydajność pompy: 2000L/h
Pojemność stawu: 6000L
Wlot: 20/25/32/40 mm

Wylot: 50 mm

 

Podpis
E-mail
Zadaj pytanie
  • Producenci