• Filtr stawowy BIOklar move 200 Happet Happet

34998.74
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 24 h.
Cena przesyłki 15
FedEx 15
Dostępność Mało
Waga 0.15 kg

Zamówienie telefoniczne: brak

Zostaw telefon

BIOklar move 200
filtr do stawów

 

BlOklar MOVE to wersja dobrze znanego i przetestowanego w tysiącach stawów filtra BlOklar, ale z zastosowaną w trzeciej komorze technologią pływającego złoża„moving bed" zamiast wkładu Aquarock. Jest to coraz bardziej popularna metoda filtracji w oparciu o medium filtracyjne jakim jest Kaldnes.
Są to niewielkie kształtki plastikowe o ciężarze właściwym zbliżonym do wody, unoszące się swobodnie w toni wodnej i o bardzo dużej powierzchni biologicznie czynnej. Woda w komorze filtra wprawiana jest stale w ruch powietrzem podawanym od dołu tak, aby cała masa Kaldnes była w ruchu i nie tworzyły się martwe strefy. W wodzie nasyconej tlenem, na kształtkach Kaldnes błona biologicznie czynna pracuje znacznie intensywniej niż na innych statycznych mediach filtracyjnych.

Dzięki istnieniu strefy „młodej" błony na zewnątrz kształtek, stale ścieranej oraz „starej" od wewnętrznej strony, proces nitryfikacji przebiega pełniej i bez niebezpieczeństwa wytworzenia się stref beztlenowych. Do filtra wystarczy podłączyć dostarczoną pompkę powietrzną i wsypać Kaldnes do trzeciej komory. Medium filtracyjne Kaldnes nie wymaga czyszczenia, można jednak usuwać zanieczyszczenia z odstojnika pod trzecią komorą filtracyjną, tak jak w przypadku pierwszych dwóch komór.

Wykonany jest z laminatu poliestrowo-szklanego, dzięki czemu charakteryzuje się bardzo wytrzymałą konstrukcją.
Filtr zapewnia odpowiednią powierzchnię biologicznie czynną co jest kluczowe w utrzymaniu czystej, klarownej wody, oraz utrzymania odpowiedniej równowagi biologicznej w stawie nawet przy dużej obsadzie ryb.

W każdej komorze zastosowano odstojnik, służący do łatwego usuwania zanieczyszczeń z filtra oraz czyszczenia komór filtracyjnych. 
Aby czyszczenie takiego filtra było łatwiejsze i aby większa była kontrola nad przepływem wody przez materiał filtracyjny, filtr dzieli się na 5 połączonych szeregowo komór.

 

Działanie filtra można zobaczyć na filmie: 


 

Szczegółowy opis i instrukcja użytkowania: link: Instrukcja

 

Dane techniczne:

Wejście: 2x ø25/32/40 mm
Wyjście: 2x ø110 mm
Rozmiar zaworu w odstojnikach: Ø 63 mm

Zalecana wydajność pompy: ok 40 000 L/h; na przykład Pompa EP 20000 x 2 szt.
Wymiary: ok. 510 x 110 x 110(H) cm
Pojemność filtra: 3000 L
Zestaw zawiera pompę powietrzną ACO-2208
Filtr przeznaczony jest do stawów o pojemności max. 200 000 litrów


Kolor: antracytowy
image

W zestawie: Pompa powietrzna  ACO-2208 x 2 szt.


Tabela filtrów BIOklar: Materiały filtracyjne: 

I Komora – szczotki filtracyjne 

Pompa z sadzawki tłoczy wodę do pierwszego modułu, gdzie zostaje skierowana do dolnej części modułu. Tutaj strumień wody wyhamowuje i wytrącają się najgrubsze zanieczyszczenia.
Dolna cześć każdej komory spełnia rolę osadnika, z którego osad można łatwo usunąć otwierając zawór umiejscowiony w najniższej części modułu.
Następnie woda spokojnie przechodzi do górnej części zbiornika, gdzie są specjalne szczotki filtracyjne, wyglądem przypominające te do mycia butelek.
Działają one głównie w sposób mechaniczny wyłapując grubsze zawiesiny.


II Komora – włóknina filtracyjna lub mata japońska* 

Następnie, poprzez przelew woda dostaje się do trzeciego i dalej czwartego modułu, zawsze trafiając najpierw do odstojnika w dolnej części, a następnie przechodząc przez materiał filtracyjny spoczywający na specjalnym ruszcie.
Trzeci moduł wypełniony jest tzw. japońską matą (rodzaj grubej gąbki)
- wyłapuje ona mechanicznie drobniejsze cząsteczki zawiesiny, ale też w dużym stopniu dzięki dużej powierzchni czynnej, następuje biologiczny rozkład zanieczyszczeń.
III Komora – Kaldnes.

Trzeci moduł spełnia głównie rolę filtracji biologicznej. Wypełniony jest pływającymi kształtkami plastikowymi stanowiącą idealne siedlisko dla bakterii nitryfikacyjnych.Czyszczenie filtra jest maksymalnie uproszczone. Zgrubne czyszczenie wykonuje się częściej (co tydzień) i polega na usunięciu zanieczyszczeń z odstojników. Należy na chwilę otworzyć po kolei każdy z 3 zaworów pod każdym z 3 modułów, tam bowiem sedymentują najgrubsze zanieczyszczenia. Dokładniejsze czyszczenie wykonuje się otwierając na dłużej zawór w każdym z odstojników i w czasie kiedy woda uchodzi z modułu wzruszamy szczotki oraz matę filtracyjna powodując zejście wraz z uchodząca wodą uwolnionych zawiesin.
Należy poczekać aż cała woda ujdzie z poszczególnych komór.


Uwaga!

Filtry BIOklar dostępne są także w wersji grawitacyjnej, w której woda ze stawu napływa do filtra pod wpływem siły grawitacji i po przefiltrowaniu przez wszystkie materiały jest wypompowywana z ostatniej komory.

  • Wszystkie filtry mogą pracować w wersji pompowej jak i grawitacyjnej.
  • Modele 8, 15 i 200 dostępne są w standardzie w wersji pompowej, wlot w górnej części pierwszej komory. Na zamówienie możliwe jest wykonanie wersji grawitacyjnej -wtedy wlot w dolnej części filtra.
  • Modele 30, 60, 120 i 140 dostępne są w standardzie zarówno w wersji pompowej jak i grawitacyjnej. Obie wersje mają wlot w dolnej części filtra, wprost do pierwszej komory sedymentacyjnej.
  • Zamawiając filtr proszę podać czy chodzi o wersję pompową czy grawitacyjną.
  • Do ceny Bioklara doliczany jest koszt transportu (wysyłka na palecie)
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie
  • Producenci